ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Skandinávský interiér je oblíbený pro svou čistotu a jednoduchost. Inspirujte se, jak si jej zařídit u vás doma

Skandinávský interiér je oblíbený pro svou čistotu a jednoduchost. Inspirujte se, jak si jej zařídit u vás doma

Skandinávský interiér je oblíbený pro svou čistotu a jednoduchost. Inspirujte se, jak si jej zařídit u vás doma
11. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay, freepik

Málokterý ze stylů bydlení si u nás za poslední roky získal tolik obdivovatelů jako tento. Zřejmě proto, že skandinávské interiéry bývají zařízené ležérně, pohodlně a prakticky.

Světlý a vzdušný prostor

Tento styl se drží světlých neutrálních barev a ctí především přírodu a přírodní materiály. V interiéru dominují světlé barvy v přírodních odstínech. Skandinávské interiéry jsou plné bílé a obecně světlých odstínů barev proto, aby opticky prostor co nejvíce prosvětlili. Světlé jsou stěny, nábytek, podlahy i dekorace. Určitě ale nezůstávejte čistě jen u bílé, doplňte ji pastelovými barvami, béžovou, světle hnědou nebo šedou.

Přírodní materiály

Kvalitní dřevo hraje v severském interiéru hlavní roli. Nábytek má rovné a čisté linie, podlaha je nejčastěji ve světlých dekorech dřeva. Patří sem ale i kov, sklo nebo kámen, například oblíbený mramor, bývá součástí dekorací či doplňkového nábytku. Neobejdete se ani bez přírodních textilií jako je len, bavlna, vlna či kůže.

Osvětlení

Lustry, stojací lampy i lampičky v severském stylu mívají kovová, skleněná i papírová stínidla, ale oblíbené jsou i obnažené žárovky na barevných textilních kabelech. Jako vždy vítězí jednoduchost.

Doplňky

I když je skandinávský styl jednoduchý, není rozhodně strohý nebo prostý detailů. Věnujte svou pozornost zejména textiliím a nebojte se ani pletenin nebo lněné příze. Pořiďte ale i třeba svícny, velké hodiny nebo pletené košíky a závěsná křesla. Okna ponechte po vzoru seveřanů holá, bez závěsů či záclon, aby k vám proudilo co nejvíce denního světla. A nezapomeňte na zelené pokojové rostliny a vázy plné čerstvých květin. 

Typické pro tento interiér je také kontrast v podobě nenucené kombinace nového se starým, moderního s rustikálním.

Psali jsme také:

BOHO styl vás ohromí svou otevřeností, kde neexistují hranice

Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou

Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui

Staňte se milovníky eklektického stylu

Přečkejte zimu v pohodlí, zařiďte si hygge interiér

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu