ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Zateplení školních budov v Pardubicích už stálo půl miliardy Kč

Zateplení školních budov v Pardubicích už stálo půl miliardy Kč

Zateplení školních budov v Pardubicích už stálo půl miliardy Kč
20. 10. 2018

Pardubice za deset let investovaly do zateplování školních budov přibližně půl miliardy korun. Nové fasády, nová okna a dveře má 25 základních a mateřských škol. 

"Se snižováním energetické náročnosti školských budov začalo město v roce 2008," uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Dosud poslední zateplenou budovou je Dům dětí a mládeže Alfa, kam dochází trávit volný čas přes 3000 lidí. Zateplení a další opravy stály téměř 17 milionů korun. Téměř pěti miliony korun přispěla Evropská unie.

Investice, které sníží energetickou náročnost budov, hradí město právě s pomocí evropských dotací. Dotace činily přes čtvrt miliardy korun. "Díky těmto úpravám se podařilo omezit nutné vytápění o 42 procent, ušetřit tak více než 18 milionů korun a zároveň výrazně omezit vypouštění oxidu uhličitého do ovzduší," uvedla náměstkyně primátora.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu