ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Zdravý spánek Jak matrace působí na lidské tělo?

Jak matrace působí na lidské tělo?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Jak je možné protahovat páteř, zatímco spíte?

zrušit

Matrace musí být natolik flexibilní a poddajná, aby respektovala zakřivení páteře. „První otázku, kterou musíte řešit při výběru matrace, je optimální anatomická podpora těla. Člověk má typologicky několik tvarů postavy a matrace je musí správně podepřít,“ vysvětluje František Hlaváč, generální ředitel společnosti Magniflex. Na začátku se spalo na tvrdých matracích, ale na tvrdé matraci se správně neuvolní ramenní klouby a nepodepře se lordózní zakřivení páteře, čímž matrace způsobuje problémy.

Anatomicky správná matrace je vyvíjena odborníky, specialisty na anatomii. Společnost Magniflex spolupracuje s univerzitou ve Florencii, která se zabývá správnou ergonomickou oporou lidského těla a společně vyvíjí pěny, které pomáhají správně člověka podepřít, netlačí na něj během spánku a nenutí jej se během spánku obracet. Společnost Magniflex také spolupracuje s kožním lékařem, s nímž řeší správnou prodyšnost matrace a snaží se, aby nevyvolávala alergické reakce.

To však není všechno, co musí matrace splňovat. „Matrace musí být hlavně pohodlná. Musíme si ji vyzkoušet alespoň deset či patnáct minut, abychom zjistili kvalitu, tvrdost a velikost matrace,“ říká lékař Petr Nepraš. Společnost Magniflex nabízí také takzvané duální jádro matrace, díky kterému můžete matraci rozepnout a jádro nastavit individuálně měkčí nebo tužší stranou navrch. Pokud jste horkokrevní, společnost Magniflex nabízí gelovou pěnu, která snižuje teplotu člověka a pomáhá mu překonávat teplotní výkyvy. Abyste však měli stoprocentní jistotu, že za své peníze dostanete kvalitní výrobek, zeptejte se výrobce na atesty. Každá kvalitní matrace musí splňovat nejvyšší standardy.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu