ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady S-POWER Kolik mohou majitelé rodinných domů ušetřit s fotovoltaickou elektrárnou a jaká je investice?

Kolik mohou majitelé rodinných domů ušetřit s fotovoltaickou elektrárnou a jaká je investice?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Příklad realizace fotovoltaické elektrárny – co obsahuje, kolik stojí a kolik uspoří?

zrušit

Nejlevnější systém fotovoltaické elektrárny firma S-Power dokáže nabídnout cenově kolem šedesáti tisíc po odečtení dotace. „To je systém, kdy je možné přebytky elektrické energie používat k ohřevu teplé vody,“ vysvětluje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti. Systém bateriový stojí od devadesáti pěti tisíc výš po odečtení dotace. V rámci dotačního programu Zelená úsporám můžete při levnějším systému na ohřev vody ušetřit šedesát tisíc, u systému bateriového se pak úspora pohybuje kolem sto padesáti tisíc korun. Kromě toho, že můžete přebytečnou energii ukládat na ohřev teplé vody, máte možnost ji dávat do baterie, topit s ní či chladit prostory v rodinném domě. Všechny tyto systémy se dají udělat najednou.

Nejvýhodnější je protopit všechnu energii doma, pokud jste však třeba na dovolené, můžete ji pustit do sítě a následně zpeněžit. „Fotovoltaická elektrárna však není primárně určená na výdělek, ale na úsporu energií v domácnostech,“ říká Šuvarský. Abyste mohli získat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu, musíte splnit několik podmínek: být majitelem rodinného domu určeného k bydlení s popisným číslem a vybrat si takový systém, který odpovídá konkrétní dotaci.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu