Stavebnicový systém obvodových stěn z polystyrenu. Jak probíhá stavba do patra?
Pokud jste dospěli k rozhodnutí postavit si vlastní dům, určitě řešíte otázku, jaký zvolit materiál pro stavbu. Zda bude lepší stavět z cihel, ze dřeva, či polystyrenu. Ano i to je možné. Polystyren má mnoho využití, a to dokonce i pro stavbu obvodových stěn. Systém Maxplus od společnosti IZOPOL Dvořád s.r.o. představuje vhodný stavební materiál, ze kterého vytvoříte obvodové stěny, které jsou zároveň i izolované.
Již v předchozích dílech jsme vám ukázali, jak se takový materiál vyrábí, jaké jsou jeho vlastnosti a pro které stavby je vhodný. Tentokrát se vrhneme na samotnou stavbu.
Unikátní stavební systém Maxplus je založený na systému ztraceného bednění s oboustrannou izolací. Využívá skládané tvárnice z expandovaného pěnového polystyrenu, které lze libovolně kombinovat do požadované úrovně izolace. Skládačka se jistí železnou armaturou a ve finále se vylije betonem. Jednotlivé tvarovky spojuje speciální zámkový systém a plastové příčky. Součástí jsou i koncové zátky a překladové díly, díky kterým není problém vytvořit otvory pro okna a dveře a uzamknout tak stavební otvor.
Výhodou systému je i to, že na stavbu stropů můžete využít jakoukoliv stropní konstrukci, protože zde nejsou žádná omezení.
„U klasické betonáže musíme myslet na to, že betonujeme do polystyrenového bednění, nemůžeme tedy přehánět rychlost betonáže, nemůžeme používat klasický vibrátor a musíme celkově být opatrnější. Vhodné je používat směs, která je řidší a k prohuštění používat pouze latě či podobný materiál,“ říká development manager Jiří Koudelka.
Při stavbě se také používá systém stojek, které eliminují nebezpečí rozpínání betonu a tím pádem i polystyrenu. Výsledkem je štíhlá monolitická stěna s železobetonovým jádrem, která je navíc odolá vůči vnějším vlivům.
Stavební systém Maxplus představuje také úsporu peněz do budoucna.
„Naše propočty na klasický rodinný domek říkají, že při ploše 150 m2 vás náklady na vytápění vyjdou na přibližně 5 tisíc ročně, což je zlomek cen běžných starších domů,“ uvádí Přemysl Patzelt ze společnosti IZOPOL Dvořák s.r.o.
Výhodou systému Maxplus je rychlost, lehkost a jednoduchost, takže stavba je možná i svépomocí.
Zaujal vás systém Maxplus? Podívejte se na webové stránky výrobce:
Podívejte se také:
Další videa

Stavba obvodových stěn pro nízkoenergetické a pasivní domy. Podívejte se na stavebnicový systém s izolací v jednom.

Nový stavební systém z polystyrenu zajišťující konstrukci i izolaci v jednom. Jak se vyrábí?

Speciální stavební systém jako první krok ke stavbě domu s minimálními náklady

Investování do zahraničních nemovitostí - Vývoj cen nemovitostí ve Španělsku po půl roce? Vrátili jsme se pro konkrétní data.

Investování do zahraničních nemovitostí - Zvažujete koupit investiční nemovitost ve Španělsku? Přinášíme v seriálu nejzásadnější informace.
