ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Interiér Zdravý spánek neznamená pouze dostatek hodin. Jak zdravě spát?

Zdravý spánek neznamená pouze dostatek hodin. Jak zdravě spát?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Jak je možné protahovat páteř, zatímco spíte?

zrušit

Pokud spíte osm hodin denně, neznamená to, že spíte zdravě. „Je to kontraproduktivní, pokud strávíte na nekvalitní matraci či posteli v nekvalitním prostředí hodně času,“ vysvětluje lékař Petr Nepraš. Přestože noc nějakým způsobem přetrpíte, následky jsou nepříjemné. U degenerativních onemocněních páteře stačí dokonce půl hodina nekvalitní polohy. Ta pak může spustit sled reflexních mechanismů, které vedou k tomu, že z jedné nekvalitně prospané noci se budete dostávat dva týdny.

Pokud přemýšlíte o spánku a s tím související výměně matrace, musíte myslet i na místo, kam umístíte postel. „Měla by být dostatečně veliká. V místnosti by nemělo spát mnoho lidí, velkým nešvarem je i společné spaní s dětmi,“ vyjmenovává některá úskalí Nepraš s tím, že místnost by měla být dostatečně odvětraná. Pokud něco z toho nedodržíte, hrozí vám spánková deprivace. Horší projevy nekvalitního spánku však poznáte až po několika týdnech, možná i po letech. Ve chvíli, kdy se v průběhu noci několikrát po sobě probouzíte, aniž by se vám chtělo na toaletu, byste měli urychleně uvažovat nad zlepšením vaší spánkové hygieny.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu