ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Chystáte se na výměnu oken? Poradíme, na co se máte připravit

Chystáte se na výměnu oken? Poradíme, na co se máte připravit

Chystáte se na výměnu oken? Poradíme, na co se máte připravit
6. 8. 2018
#okna #instalace #vekra
další
skrýt

Jestliže jste se rozhodli vyřešit netěsnící okna nebo rekonstruujete starý či stavíte nový dům připravte se na zásadní zásah do přirozeného běhu domácnosti, výsledkem ale bude větší komfort bydlení a úspora za vytápění.

Již při objednávce by měla být vždy samozřejmostí řádná smlouva o dílo. Ta přesně definuje nejenom objednávku oken, ale i rozsah služeb. Je lepší si nechat jakékoliv nejasnosti srozumitelně vysvětlit a již při řešení smlouvy vědět, v jakém stavu mají být okna předána. „Montáž zahrnuje pouze fixaci oken a ošetření připojovací spáry. Pokud chcete mít při předání také začištěné ostění kolem oken, musíte si objednat zednické zapravení jako další samostatnou službu,“ radí Jiří Scheidel, produktový manažer společnosti VEKRA. Chcete-li, aby dodavatel odvezl a zlikvidoval stará okna, je rovněž nutné si toto definovat již ve smlouvě. V případě, že si stará okna přejete zachovat, nahlaste tyto věci předem, aby bylo vybourání provedeno šetrně.

Zeptejte se u dodavatele na veškeré detaily. Prověřte si i termín výměny. Je potřeba uvolnit přístupové cesty a alespoň metr prostoru před oknem. Montážníci si před začátkem práce zkontrolují, zda rozměry a specifikace všech dodávaných oken souhlasí s podepsanou smlouvou a odpovídají skutečným rozměrům na místě realizace. Zakryjí si přístupové cesty, případně řeknou, co je třeba ještě odsunout. Samozřejmostí je hrubý úklid po vybourání oken, ale je třeba počítat s tím, že při výměně oken se práší a úklidové práce jsou již na vás.

V případě bytů a menších domků trvá výměna obvykle jeden den. Větší rodinné domy a složitější sestavy oken zaberou dva až tři dny. Předpokládanou dobu výměny ale ví zákazník vždy dopředu a rozhodně se nemusí bát, že by byl v noci bez oken. Při výměně či novém nasazení oken se postupuje vždy po jednotlivých místnostech. Celá procedura trvá většinou několik desítek minut. Poté následuje případné začištění a hrubý úklid, nakonec se montují objednané doplňky.

Zdroj: VEKRA

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu