ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tip: Jaké barvy zvolit do dětského pokoje?

Tip: Jaké barvy zvolit do dětského pokoje?

Tip: Jaké barvy zvolit do dětského pokoje?
16. 1. 2019

Barva, která často převažuje v dětských pokojíčcích je růžová a modrá. Ale ne vždy musí mít dětský pokojíček takové barvy. Co zkusit zvolit barvy, jako je černá, bílá a šedivá? Pro někoho můžou působit chladně, ale opak je pravdou. Černá, bílá i šedivá barva jsou barvami neutrálními a proto se dají kombinovat s jinými barvami, vzory a doplňky, které dětský pokojíček udělají útulným. 

Designéři doporučují volit maximálně tři barvy - z toho jednu barvu výraznou a dvě tlumenější. Více než kdy jindy platí v případě barevnosti, že ,,čeho je moc, toho je příliš". Pokud například zvolíte doplňky v černé barvě, uvidíte, jak dětský pokoj ožije. K takovému pokojíčku stačí dodat pár zelených nebo žlutých doplňků a perfektní pokoj je na světě.

Naopak šedivá barva je skvělým základem pro ostatní barvy. Hodí se k ní totiž všechny pestré odstíny. Pokud nechcete mít dětský pokoj příliš barevný a raději volíte decentní doplňky, ideální je to s kombinací sněhově bílé. Bílý dětský pokoj pro holčičky je skvělá volba. Odstín bílé působí velmi elegantně.

Ale nezapomínejme, že na prvním místě je, aby se dítě v dětském pokojíčku cítilo bezpečně a dobře. Takže ať zvolíte jakoukoliv barvu, důležitá je volba samotného obyvatele pokojíčku. A pokud vám svojí oblíbenou barvu ještě nedokáže povědět sám, tak dejte na své pocity. :)

Ve fotogalerii níže jsme pro vás připravili inspirativní fotky, jak by mohl dětský pokojíček vašich potomků vypadat.

Pokud by vás také zajímalo, jak vyřešit návrh dětského pokoje a jak uspokojit měnící se požadavky rostoucích se dětí, vyzpovídali jsme za vás architekta Ing. et Ing. arch. Lukáše Janouta ZDE.

Autor: Lucie Kratochvílová, TVbydlení.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu