ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Jak se bude bydlet v jedné z nejvyšších budov Ostravy? Podívejte se na designové interiéry mrakodrapu Skyscraper

Jak se bude bydlet v jedné z nejvyšších budov Ostravy? Podívejte se na designové interiéry mrakodrapu Skyscraper

Jak se bude bydlet v jedné z nejvyšších budov Ostravy? Podívejte se na designové interiéry mrakodrapu Skyscraper
10. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: AI DESIGN
#byty #skyscraper #aidesign
další
skrýt

Jedna z mála ostravských výškových budov dostane nový kabát. Starý věžák v ostravské části Jindřiška se promění na bytový dům s kavárnou a obchody. Na proměně pracuje studio AI- DESIGN.

Ostravská radnice představila hotový návrh na proměnu 64 metrů vysokého věžáku. Původně se přitom počítalo s jeho demolicí. Nové řešení navíc 22 patrovou budovu zvedne ještě o jedno patro. Mrakodrap, jinak také Skyscraper, v budoucnu nabídne atraktivní bydlení v centru města.

 „K současným 22 patrům můžeme přistavět ještě jedno, které jsme pracovně nazvali: vyhlídková kavárna. Z budovy je totiž velmi krásný výhled. Ale prostor bude multifunkční, takže využití může být i jiné," dodal architekt Petr Vágner.

Většinu objektu tvoří 76 nově navržených bytů různých velikostí od 1+kk po exkluzivní mezonetové byty v horních patrech. Návrh počítá s celoprosklenými okny a rozšířením o balkóny se zelení. Parter budovy bude možné využít pro komerční prostory, dále tam bude recepce a lobby. Objekt bude také bezbariérový, přirozeně napojený na okolní terén.

„V současné chvíli jsou v budově navrženy byty různých velikostí od 1kk v nižších podlažích až po 4kk. V nejvyšších patrech jsou dokonce 4 rozlehlé mezonetové byty s úžasným výhledem na Ostravu. Skladba bytů se ale může ještě změnit v závislosti na finálních požadavcích města pro další projektové fáze. Byty by měly být dostupné a každý z nich bude mít vlastní balkon se zelení,“ říká architekt Petr Vágner.

Součástí mrakodrapu bude parkovací dům s kapacitou až 170 parkovacích míst. Sloužit bude stávajícím obyvatelům i budoucím novým nájemníkům.

Město nyní zvažuje další kroky v projektu, klíčové bude zapojení soukromého investora. Projektová dokumentace bude zpracována v letech 2021 až 2022. Samotná rekonstrukce objektu by pak mohla být zahájena v roce 2023. Předpokládaná cena je 390 milionů korun.

Ostravský mrakodrap v Ostrčilově ulici je už od roku 2013 kvůli technickým problémům prázdný. Ač je ve špatném technickém stavu a jeho rekonstrukce bude náročná, rozhodlo vedení města objekt nebourat, aby se zachovala jedna z unikátních dominant města. Vyšší jsou pouze věž Nové radnice a Bolt Tower v Dolních Vítkovicích, vybudovaný z vysoké pece.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu