ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jaké tepelné čerpadlo zvolit?

Jaké tepelné čerpadlo zvolit?

Jaké tepelné čerpadlo zvolit?
3. 11. 2020 / Autor: Redakce, foto: TnG-Air

Vybíráte vhodné tepelné čerpadlo pro vaši novostavbu, či chcete zrenovovat váš stávající topný systém domu? Tepelná čerpadla se stávají čím dál častější volbou zákazníků pro jejich četné výhody. Vybrat ale mezi tepelnými čerpadly to správné se může zdát jako velký oříšek. 

Určitě jste si všimli, že poslední dobou zažívá český trh s tepelnými čerpadly určitou formu přetlaku. Kdejaká firma dnes nabízí tepelné čerpadlo. A většinou to bývá tak, že čím více nabídek od firem je k dispozici, tím hůře se vybírá. Tento boom zapříčinil nástup dotačních programů na český trh, které výrazně zvedly kupní sílu na českém trhu, což logicky vedlo k nástupu mnoha nových firem s tepelnými čerpadly. Jak ale v tomto množství správně vybrat?

Servisní podpora

Tepelná čerpadla spadají do tzv. kritické infrastruktury, která je klíčová pro chod společnosti. Je tedy nesmírně důležité, aby firma, která prodává tepelná čerpadla měla zajištěnou i  servisní podporu. Firma TnG-Air vytvořila síť servisních techniků, která dokáže v rámci České republiky opečovávat více jak 5000 tepelných čerpadel a to v reakční době 24 hodin od nahlášení poruchy. A díky internetovém připojení tepelných čerpadel jsou schopni na potřebný servis reagovat v rámci minut. 

Záruka 8 let

Není záruka jako záruka. To, že je v prospektu uvedena dlouhá záruka neznamená, že ji automaticky tepelné čerpadlo bude mít a že za ni nic navíc nezaplatíteNa trhu se aktuálně setkáte s různou délkou poskytovaných záruk, od těch základních na 2 roky, až po záruky na dobu 10 let. Pokud narazíte na záruku až 10 let, tak určitě detailně prozkoumejte podmínky této záruky. Může se totiž stát, že se jedná o záruku čistě na kompresor. Což je taková marketingová záruka vzhledem k tomu, že životnost kompresorů se pohybuje kolem 20 let. U některých dalších pak můžete narazit na záruku 7 let, když se však opět podíváte do podmínek, můžete zjistit, že se jedná o záruku pouze na technologii tepelného čerpadla, což z pravidla nekryje poruchy regulační technologie (termostaty, čidla apod.) nebo montáž (tekoucí spoje, oběhová čerpadla, třícestné ventily apod.). 

Záruka od firmy TnG-Air činí 8 let a tím kryje celé dodané dílo. To znamená, že záruka 8 let je na všechnu dodanou technologii a na celou montáž. Po dobu 8 let je veškerá starost o tepelná čerpadla záležitostí společnosti TnG-Air

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu