ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Na místě bývalé smíchovské viniční usedlosti vznikne luxusní rezidenční projekt

Na místě bývalé smíchovské viniční usedlosti vznikne luxusní rezidenční projekt

Na místě bývalé smíchovské viniční usedlosti vznikne luxusní rezidenční projekt
12. 5. 2020 / Autor: Tisk. z. U parku Ladronka vyroste luxusní rezidenční projekt. Vizualizace: Císařská vinice

Na místě bývalé smíchovské viniční usedlosti vznikne nový exkluzivní projekt Cisařská vinice od společnosti JRD. Autoři projektu se inspirovali geniem loci místa, kde stávala smíchovská viniční usedlost Císařka. Ve dvou etapách vznine devět environmentálně šetrných budov se zdravým vnitřním prostředím: sedm rodinných domů a dva bytové domy s 69 byty a několika prostory pro komerční využití. 

„U každého našeho exkluzivního projektu se zdravým bydlením se vždy nejprve zaměříme na pečlivý výběr lokality, u níž nesledujeme pouze dopravní dostupnost a občanskou vybavenost. Její krajinný ráz nebo zajímavá kapitola z historie nás musí oslovit natolik, abychom mohli jejího ducha následně promítnout do celkového konceptu bytového či rodinného domu. Obdobně jsme postupovali také u rezidenčního areálu Císařská vinice.“ říká Pavel Krumpár, obchodní ředitel společnosti JRD.

Bydlení inspirované kvalitními víny

V rezidenčním areálu Císařská vinice postaví developer sedm rozsáhlých vil, které se budou jmenovat podle odrůd vinné révy Nebbiollo, Grenache, Malbec, Syrah, Cabernet, Merlot a Pinot, a dva bytové domy s celkem 69 byty a několika komerčními prostory pro obchůdky nebo služby. V místě projektu nebudou chybět ani inteligentní boxy na ukládání zásilek, prvky pro cyklisty, příprava k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, ale především množství zeleně zastoupené zelenými střechami, zahrádkami, vinicí a parkem.

Díky spolupráci se známým krajinářem a zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem z ateliéru Flera se budou její jednotlivé součásti volně prolínat v dokonale harmonický celek, citlivě navazující na okolní prostředí. „Při navrhování interiérového konceptu, v němž jsme počítali i s domácí vinotékou, jsme čerpali především z bohaté historie a celkové atmosféry zdejší lokality. Zkombinovali jsme tak tradiční materiály s těmi nejmodernějšími: masivní dřevo se zvýrazněnou strukturou, černou ocel, stěrkové omítky, patinu získanou přirozeným stárnutím, sklo nebo velkoplošné obklady s výraznou kresbou. Ve výsledku dojde k prolnutí dramatických kontrastních kombinací barev a struktur s harmonickými a klidnými akordy,“ popisuje designér Michal Froněk.

Nedílnou součástí všech energeticky úsporných budov budou moderní technologie, které přispějí ke zdravému vnitřnímu prostředí s čerstvým vzduchem a příjemnou teplotou a vlhkostí. Např. systém řízeného větrání s rekuperací tepla nebo možnost umístění fotovoltaické elektrárny na střechy jednotlivých vil.

Soukromí na viničním svahu

Atraktivní lokalita, ve které nový projekt Císařská vinice vyroste, nabízí především odpočinek od ruchu metropole, ale přesto se vyznačuje dobrou dopravní dostupností. V této oblasti se nachází mnoho hektarů zelených ploch, určených k příjemnému trávení volného času: např. park Ladronka, letohrádek Hvězda nebo přírodní památka Skalka. 

Hledáte bydlení? Podívejte se na aktuální nabídku developerských projektů ZDE. 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu