ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Tip: nemovitosti v zahraničí jako investice

Tip: nemovitosti v zahraničí jako investice

Tip: nemovitosti v zahraničí jako investice
18. 2. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová

Investování do nemovitostí patří mezi nejbezpečnější způsob uložení finančních prostředků dostupný nejen odborníkům, ale i běžným investorům, kteří nemusí mít specifické znalosti potřebné například pro obchodování na burze. Pád komunismu ve střední a východní Evropě, vstup České republiky do Evropské unie a postupující propojování celého světa nabízí nové možnosti i při investování do nemovitostí.

V dnešní době se setkáváme s čím dál větším zájmem u tuzemských investorů o nákup rezidenčních projektů v zahraničí. "Dosud byla tato oblast pro domácí investory spíše uzavřená, neboť chyběla nabídka kvalitních projektů, a především povědomí o garantovaném investování do tohoto typu nemovitostí. Zájem však v posledním roce roste, a to i na straně zahraničních developerů," říká jednatelka společnosti RealCare Invest Iveta Pauková. Současně dodává, že realizaci investic v zahraničí vždy musí předcházet detailní a dlouhodobá analýza světových trhů a jejich trendů, jakož i aspektů jednotlivých developerských projektů.

Garantované investování do zahraničních nemovitostí znamená pro investory jistotu až desetiprocentního výnosu z pronájmu, a to na dobu pěti či deseti let. "Tento typ investic v kombinaci s délkou garance je účinnou ochranou proti výkyvům spojeným s ekonomickými cykly," doplňuje Pauková. Navíc mají investoři po celou dobu kontraktu možnost své nemovitosti využívat a vyřešit tak například svou zimní či letní dovolenou v zajímavých světových destinacích. Jen za poslední dva roky objem investic do garantovaných investičních projektů překonal hranici 70 milionů korun. Letos bude podle aktuálních analýz počet realizovaných obchodů až trojnásobný proti předchozímu roku.

Přečtěte si také:

Domy v zahraničí jsou hitem! Češi se takových nákupů už nebojí

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu