ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Novinka: kolekce matrací Magnigel a Magnistretch získaly nejvyšší zdravotní certifikaci

Novinka: kolekce matrací Magnigel a Magnistretch získaly nejvyšší zdravotní certifikaci

Novinka:  kolekce matrací Magnigel a Magnistretch získaly nejvyšší zdravotní certifikaci
1. 5. 2020 / Autor: Průlom v certifikaci zdravotních matrací. Foto: Magniflex

Označení zdravotní matrace může používat jen matrace, která je zdraví prospěšná. Tedy ta, která má vhodné anatomické účinky, uvolní tělo během spánku, umožní mu lépe regenerovat, působí proti proleženinám a zásadně snižuje počet otočení spícího během spánku. 

Matrace Magniflex z kolekcí Magnistretch a Magnigel uspěly v náročném procesu certifikace a mohou se tak řadit mezi zdravotní produkty 1. kategorie, které jsou v České republice zařazeny do 15% nižší sazby DPH.

Nejvyšší zdravotní certikát v EU Medical Device Class 1 doposud získaly pouze matrace Magniflex s antidekubitními účinky, tedy ty, které obsahují min. 4 cm patentované paměťové pěny Memoform.

Zdravotní matrace garantuje kvalitní regeneraci

Matrace Magnistretch byly šest let vyvíjeny a testovány pod vedením emeritního profesora traumatologie Antonia Herrery Rodrigueze.  Krátce po uvedení na trh získaly prestižní certifikát od Americké asociace chiropraktiků.

Matrace v náročném testování uspěly a byly uznány jako Medical Device Class 1 v kategorii biomechanické obnovy páteře. Udělení certifikátu je potvrzením prospěšnosti matrací Magnistretch pro osoby trpící bolestmi zad z různých důvodů.

Regenerační účinky zdravotní matrace

Matrace Magnistretch pomáhají s regenerací páteře i zdravým lidem, kteří sportují nebo provádějí náročné fyzické práce. Dětem pak pomůžou ve zdravém růstu, případně při léčbě skoliózy.

Páteř má po napravení a uvolnění tendenci se vracet do původních blokád. Jemné strečové natahování páteře na matraci pomáhá udržet efekt. léčby.

„Idea toho, že páteř je korigovaná pomocí flekčně-distrakční metody, je známá dlouhodobě. Je používaná u mnoha fyzioterapeutů a jedinečnost této matrace Magnistretch tedy spočívá v tom, že nám dopomáhá udržet efekt té vlastní fyzioterapeutické léčby, která je u onemocnění zad zcela zásadní. A díky tomu, že dokáže udržet páteř v takzvaném flekčním postavení, tzn. že ji dokáže distrahovat, a dokonce i popotahovat jednotlivé obratle, udrží výsledek fyzioterapie, což je velice žádoucí. A jestliže ho udrží třetinu dne, kterou trávíme v posteli, tak je to geniální,“ komentuje MUDr. Petr Nepraš.

Matrace z kolekce Magnigel obsahují unikátní patentovanou gelovou pěnu, která má velmi podobnou otevřenou buněčnou strukturu jako paměťová pěna Memoform. Matrace má antidekubitní vlastnosti, které jsou umocněny kombinací patentované paměťové a patentované gelové pěny v matracích.

Gelové matrace s patentovanou pěnou tak prokazatelně pomáhají lidem, kteří mají sklon k potivosti a klimakterické potíže. Nyní navíc bylo uznáno, že zásadně omezují tlakové body, ke kterým dochází kontaktem lidského těla s matrací a mají tedy antidekubitní vlastnosti.

Zajímáte se o zdravý spánek? Podívejte se ZDE.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu