ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality O koupi nových bytů je navzdory pandemii stále velký zájem

O koupi nových bytů je navzdory pandemii stále velký zájem

O koupi nových bytů je navzdory pandemii stále velký zájem
24. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Best Communication

Developerská skupina Horizon plánuje další výstavbu bytů. Rezidence Čámovka v Čimicích na Praze 8 se rozroste o dalších přibližně 400 bytů v 15 budovách. Developer už také oznámil dokončení prodeje druhé etapy rezidence. Po nových bytech se tady doslova zaprášilo. Nejistoty spojené s pandemií koronaviru se nepotvrdily ani na stavbě ani na prodeji, a tak už 148 nových bytů našlo své majitele. Kolaudace pěti budov, ve kterých se tyto byty nacházejí, je naplánována na letošní říjen. Jeden z největších developerů v České republice hodlá loňské úspěšné tempo udržet i nadále.

Developer potvrdil, že v následujících fázích výstavby se komplex rozroste o dalších přibližně 400 bytů v 15 budovách. Komplex vznikl a dál se bude rozrůstat s ohledem na životní prostředí. Moderní novostavba je totiž situována v sousedství chráněného Čimického údolí a příroda ji obklopuje takřka z každé strany. Čámovka už ve fázi návrhu získala mezinárodní certifikaci BREEAM na úrovni Very Good. K tomuto výsledku přispěla lokalita, využití retenčních nádrží na dešťovou vodu, z nichž je zavlažována společná zeleň, instalace úsporných zařizovacích předmětů, příprava pro nabíjení elektromobilů či sklady pro kola umístěné v suterénu budov.

„Umístění v srdci zeleně, chytrá udržitelná řešení, bezpečnost a vynikající dostupnost jsou silnými stránkami Čámovky, které jí dávají nejlepší předpoklady pro oslovení zájemců o nové bydlení v Praze. Přesto rychlost, s jakou se druhá etapa projektu prodala, předčila naše očekávání,“ popisuje Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon. „Koronavirová pandemie neovlivnila ani tempo prodejů, ani harmonogram výstavby. Čámovka je skvělým, mimořádně úspěšným příkladem projektu, jenž je vhodný pro všechny věkové skupiny – od singles přes rodiny s dětmi po seniory. Vybere si zde zkrátka každý. A se stejnou filosofií plánujeme i aktuálně chystanou další etapu.“

V nejbližším okolí Čámovky se nachází supermarket, lékárna, školy i pošta. Přímou součástí Rezidence je dětské hřiště, soukromá mateřská škola a oční klinika. Dostupnost parkingu je zaručena díky dostatku míst v podzemních garážích, krom automobilu se lze do Čámovky pohodlně dostat také městskou hromadnou dopravou – zastávka autobusu je přímo před branami projektu.

Podívejte se také:

TV Architect představuje: Horizon Holding (Yishay Furman)

Developerské projekty - 18. díl - Rezidence Čámovka

Developerské projekty - 7. díl - Rezidence Modřanka

Psali jsme také: 

Developerská skupina Horizon plánuje v letošním roce výstavbu více než 1 000 bytů

Poslední etapa projektu Velká Brána je již zkolaudovaná

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu