ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Realitní trh zatím významně nepocítil dopady krize spojené s pandemií COVID-19

Realitní trh zatím významně nepocítil dopady krize spojené s pandemií COVID-19

Realitní trh zatím významně nepocítil dopady krize spojené s pandemií COVID-19
6. 2. 2021

Developeři i realitní odborníci se schodují, že rok 2020 pro ně rozhodně nebyl špatný. I tak se ale mezi lidmi teď hodně diskutuje o cenách bytů v developerských projektech. Budou klesat, stagnovat, či naopak začnou růst?

Pro český rezidenční trh znamenal rok 2020 z hlediska prodejů třetí nejsilnější rok v uplynulé dekádě, a to navzdory nejistým jarním vyhlídkám. Lidé považují pořízení bytu za bezpečnou investici, podpořenou navíc velmi nízkými úrokovými sazbami. Například poptávka po bytech v Praze je silná. Překážkou nejsou ani tak dopady pandemie, ale dlouho diskutovaný pomalý schvalovací proces.

„I přes potíže s Covid jsme dosáhli velmi dobrých výsledků. Nemuseli jsme dlouhodobě zavírat žádné stavby, zahájili jsme mnoho významných nových projektů a investorům úspěšně předáváme ty dokončené. Pokračujeme v integraci, zavádíme nové technologie a finančně i zásobou práce máme dobře nakročeno do roku 2021,“ uvádí Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

V hlavním městě se za minulý rok prodalo více nových bytů než v předchozích letech. Podle odborníků šlo o největší nárůst ke konci roku, což je vzhledem k událostem kolem epidemie velmi překvapivé. Během posledních tří měsíců minulého roku to bylo rekordních 2 050 nových bytů.

„Lidé vloni byty kupovali jak pro vlastní bydlení, tak pro bezpečné uložení peněz. Rostl také zájem velkých investorů o nájemní bydlení. A tento trend bude pokračovat,“ uvádí Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

A jak to vypadá s tempem růstu cen? To v poslední době zpomaluje. Zatímco ještě před dvěma lety byl meziroční růst okolo 19 procent, v roce 2019 to bylo okolo čtyř procent a v loňském roce již ceny rostly jen dvouprocentním tempem. Tento trend bude podle odborníků pokračovat i nadále.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu