ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena

Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena

Stavba komorního projektu Čertův vršek zahájena
30. 3. 2020 / Autor: Vizualizace Čertův vršek, tisk. z. Zahájení stavby Čertův vršek

Skanska zahájila výstavbu komorního projektu Čertův vršek, který vyroste na jednom z libeňských kopců s výhledem na Prahu. Projekt usiluje o mezinárodní certifikaci BREEAM a nabízí řadu ekologických a úsporných opatření. Obyvatelům tak nabídne například systém hospodaření s šedou vodou. Plánovaní dokončení stavby a nastěhování klientů je rok 2022. 

Projekt svým charakterem navazuje na okolní vilovou zástavbu a nabídne nadstandartní bydlení v 39 bytových jednotkách. Hlavní předností jsou velkorysé dispozice, snížené parapety oken, vybrané materiály, ale především jedinečné výhledy na celou Prahu z terasy či balkonu. Společným jmenovatelem celého projektu je kvalita a udržitelnost, kam patří certifikovaný způsob výstavby, unikátní systém hospodaření s vodou, parkové úpravy i kvalitní zabezpečení celého areálu.

V projektu převažují větší byty s dispozicí 3+kk či 4+kk. V nabídce jsou ale také dva menší byty 1+kk a tři unikátní byty 5+kk o rozloze více než 120 m² rozprostírající se přes celé patro. Nový majitel má tak možnost vytvořit si luxusní bydlení například s privátní saunou či vířivkou.

Hospodaření s šedou vodou

Díky hospodaření s šedou vodou zajistí obyvatelům Čertova vršku zejména snížení spotřeby pitné vody. Voda z umyvadel, van a sprch se v technické místnosti přečistí a vrátí zpět do oběhu pro účel splachování toalet. K ohřevu teplé užitkové vody budou sloužit solární panely umístěné na střeše jedné ze sekcí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň, která přispívá ke zlepšení mikroklimatu v lokalitě. Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná.

Všechny bytové jednotky zde navíc disponují rekuperací, která pomáhá udržovat příjemné a zdravé vnitřní klima. V souladu s podporou kvality života ve městech zde Skanska plánuje instalaci i několika prvků na podporu biodiverzity.

Podívejte se na další developerský projekt:

Developerské projekty - 4. díl - Port Karolína

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu