ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tip: postavte si domeček pro hmyz

Tip: postavte si domeček pro hmyz

Tip: postavte si domeček pro hmyz
7. 4. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, Postavte si domeček pro hmyz

Hmyzí domečky či hotely se čím dál častěji stávají součástí veřejných parků i soukromých zahrad. Že ho na své zahradě ještě nemáte? Ukážeme vám, že na jeho výrobě není nic složitého. 

Hmyzí domečky či hotely se skládají z dřevěné konstrukce, které jsou vyplněné různými druhy přírodního materiálu. Domečky přilákají do zahrady hmyz, který se postará o opylování. To ocení obzvlášť ti, kteří mají na zahradě ovocné stromy a keře.

A jak hmyzí domeček či hotel vyrobit?

Při tvorbě domečku pro hmyz zapojete svou fantazii. K samotné výrobě toho potřebovat moc nebudete. Využít můžete například paletu nebo dřevěnou bedýnku. Do dřevěné konstrukce hmyzího obydlí vkládejte postupně výplně z přírodního materiálu.

K výplni pokojíčku můžete využít například slámu, mech, šišky, dřevěná polínka s navrtanými dírami, květináče. Prostě cokoliv, co může sloužit pro úkryt a pobyt hmyzu. Čím pestřejší výplň bude, tím budou mít podnájemníci lepší výběr. Myslete také na to, aby dutinky byly dost hluboké.

Zadní stranu domečku ponechte volnou, aby byl prostor pro hmyz přístupný z obou stran. Výjimkou je pouze pletivo v zadní části a případně i přední části. Na to nezapomeňte, jinak se hmyzí hotel stane krmítkem pro ptáky. Povrch dřeva není zapotřebí nijak ošetřovat.

Hmyzí domky mohou mít různé podoby. Mohou mít velikost malých krabiček nebo mohou mít rozměry hmyzího sídliště. Je jen na vás, co se vám bude líbit.

Hmyzí domečky si můžete samozřejmě koupit už hotové,  ale jelikož výroba není nijak náročná, proč nezapojit do jejich výroby i děti? :)

Přečtěte si také:

Tipy, jak si vylepšit svůj domov v karanténě

Hledáte více inspirace? Podívejte se ZDE

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu