ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Vodovodní baterie – prioritu má design nebo funkčnost?

Vodovodní baterie – prioritu má design nebo funkčnost?

Vodovodní baterie – prioritu má design nebo funkčnost?
22. 12. 2018

Vodovodní baterie – prioritu má design nebo funkčnost? Po krátkém zamyšlení je, samozřejmě, důležité obojí. Naše téma se zabývá právě touto problematikou. V současnosti se při výběru nastiňuje mnoho možností na trhu s nejrůznějšími kombinacemi, ovšem není snadné zvolit si tu správnou možnost. Baterie jsou vystavovány častému používání, nestačí, když mají oku lahodící design.

Přibližme si tedy alternativy. V první řadě je důležité uvědomit si podmínky, které tvoří základní relevanci baterií. Mezi ty patří: charakter interiéru, kde budou instalovány, frekvence používání, žádaná optimální teplota vody, životnost, odolnost, ovládání, komfort, rozpočet a v neposlední řadě styl a design.

Vodovodní baterie dělíme i dle typu. První, všeobecné dělení je typové, podle toho, kde se má baterie nacházet. Tato volba je zcela jednoznačná a to, zda potřebujeme kuchyňskou (dřezovou), umyvadlovou, sprchovou, vanovou nebo bidetovou baterii. Dále si můžeme vybrat mezi kohoutkovými, pákovými nebo senzorovými. Ty poslední jsou dobře známé z veřejných prostor, kde automaticky reagují na pohyb. Na kohoutkové vzpomínáme ještě z období socialismu, ale momentálně mají tendenci renesance, protože se instalují v konceptu retro koupelen. Jsou sice stylové, ale oproti nejrozšířenějším pákovým mají o 40% vyšší spotřebu vody. Ty pákové jsou zase oblíbené díky pohodlí směšování teploty vody a také komfortu bezproblémového používání jednou rukou. Součástka, která hraje pravděpodobně nejpodstatnější roli ve složení baterií, je kartuše. Ta je totiž zodpovědná za správnou teplotu toku vody. Je dostupná ve dvou materiálových provedeních - může být plastová nebo keramická. Pokud se ale soustředíme na její dlouhodobou kvalitu, spolehlivost a životnost, tak volba by měla padnout jednoznačně na keramickou.

Z funkčního hlediska je také důležitý perlátor. Tento šikovný díl je schopen ušetřit 85% vody tím, že snižuje její průtok, přičemž k ní přidává vzduch. Čili vytváří malé bublinky, které se maskují za vodu. Co se týče výběru designu, ten skutečně netrpí nedostatkem. Každý si může zvolit dle vlastního gusta - existuje mnoho velikostí, tvarů, barev, materiálů, stylů ... Základem by však měla být jednotnost. Ideálním řešením je shoda výrobce a série, které by samozřejmě měly ladit v ostatními přítomnými prvky. Například k oválnému umyvadlu ladí geometricky jemnější výpustka, hranaté umyvadlo si žádá více ostřejší tvary baterie.

Podívejte se do naší fotogalerie a sami posuďte, která vodovodní baterie je pro vás ta nej. :)

Zdroj: New Living Center

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu