ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Exteriér Začíná chalupářská sezóna. Co je potřeba po zimě udělat?

Začíná chalupářská sezóna. Co je potřeba po zimě udělat?

Začíná chalupářská sezóna. Co je potřeba po zimě udělat?
4. 6. 2020

Počasí přeje rozjezdu chalupářské sezóny, mnozí Češi tak svá rekreační sídla odzimovali a přichystali na jarní i letní období. Na co si ale při prvním příjezdu v sezóně dát největší pozor? Přečtěte si, co všechno byste měli před začátkem sezóny udělat.

Vyvětrejte

Hned jak přijedete na chatu, otevřete všechna okna dokořán. Pokud je hezky, nebojte se nechat otevřená okna celý den. Je totiž potřeba, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch a světlo. Celou chatu nezapomeňte projít a zkontrolovat, jestli někde nezatéká nebo není plíseň.

Zkontrolujte vodu, elektřinu i plyn

Máte-li na chalupě bojler, napusťte ho, nechte vodu ohřát a zase ho vypusťte. Zbavíte se tak případných usazenin. Součástí příprav na léto by měla být i revize okapů a komínu.

Pusťte se do generálního úklidu

Napusťte kbelík vodou, vezměte hadr a pusťte se do generálního úklidu. Na pomoc s veškerým úklidem přiberte dezinfekční prostředek - ochráníte podlahy i nábytek před plísní a pokud se vám v zimě proháněly po chalupě myši, vyhnete se nemocím, které přenáší.

Vyperte vše, co lze

Vyneste ven koberce, peřiny, polštáře a matrace a pořádně je vyprašte. Věnujte pozornost především matraci. Tma, teplo a vlhko totiž tvoří ideální životní podmínky pro roztoče a je tak velmi pravděpodobné, že je jich vaše matrace plná.

Přečtěte si také:

Jak na rekonstrukci podlahy na chalupě

Víte, jak správně pečovat o dřevěnou podlahu?

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu