ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Víme, kdo si odnesl cenu Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce nábytku

Víme, kdo si odnesl cenu Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce nábytku

Víme, kdo si odnesl cenu Designbloku v kategorii Nejlepší kolekce nábytku
22. 10. 2019 / Autor: Zdroj: Javorina

Slovenská Javorina představila na Designbloku 2019 své produktové novinky. S designérkou Lucií Koldovou a studiem Vrtiška & Žák uvedla kolekce stolů a židlí z masivního dřeva. Všechny nové produkty, jako jsou židle, stoly i stolky, jsou charakteristické náročným 3D zpracováním masivního dřeva. Nové modely jsou kombinovatelné i s mnohými staršími výrobky Javoriny.

„Židle Lopa je na první pohled možná standardním výrobkem, má ale zvládnuté detaily opěradla, masivního sedáku i jejich spojení s nohami. Tuba je křesílko s područkami, které i přes pevnou konstrukci působí velmi subtilně a harmonicky. Skutečně výjimečné jsou také stoly a stolky XX, které citlivě, se ženským citem pro formu, navrhla Lucie Koldová,“ řekl Leo Čellár.

„Jsme vždy rádi, když si klienti mohou naše modely prohlédnout osobně a pocítit tak kvalitu řemeslně opracovaného dubového dřeva. Máme v plánu otevřít i druhý showroom Javoriny v České republice, a to v Brně,“ říká Slavomír Alžbetkin, obchodní ředitel Javoriny. ,,Jsme velmi rádi, že novinky, které jsme představili na letošním Designbloku, vznikli podle návrhu designérů právě ze studia Vrtiška & Žák a Lucie Koldové. Klíčovými prvky jsou detaily, které nedokáže vytvořit každý. Máme rádi nadčasový design, uznáváme jen prvotřídní materiály a pracujeme na tom, abychom zůstali na špičce řemeslné zručnosti.“ doplňuje.

Společnost Javorina se vloni přiblížila českému publiku otevřením svého showroomu v Praze. Suroviny, které ve výrobě používá, jsou z obnovitelných zdrojů a na přírodní bázi. Zajímavostí také je, že s každým novým zákazníkem vysadí malý stromek v porostu východního Slovenska.

Psali jsme také:

Slovenská značka Javorina po 70 letech v Česku

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu