ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Eklektický design a vybrané interiérové kousky, to je moderně zařízený byt na Praze 1

Eklektický design a vybrané interiérové kousky, to je moderně zařízený byt na Praze 1

Eklektický design a vybrané interiérové kousky, to je moderně zařízený byt na Praze 1
2. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Jiří Lízler

Velkou proměnou prošel byt v historickém jádru Prahy v činžovním domě z roku 1911. Původně se jednalo o zanedbaný prostor se starými okny a nevyhovujícím světlem. Podívejte se, jak si designérka byt zařídila pro sebe a svou dceru.

Byt byl v dezolátním stavu. Podlahy, okna i dveře potřebovali nutnou rekonstrukci, stejně jako celkový obytný prostor. Tohoto bytu se ujala Kateřina Ujfaluši, spolumajitelka společnosti decoid, která byla sama sobě designérkou. „Byt jsem navrhovala pro sebe a dospívající dceru. Hledala jsem byt s duší na výjimečném místě se silným charakterem a neopakovatelnou atmosférou, říká Ujfaluši.

Při zařizování bytu se designérka nechala inspirovat samotnou historickou budovou. Objevují se zde mimo jiné prvky, kterými jsou zdobeny společné prostory domu, stejně tak i použité materiály.

Zařízení v bytě je velmi různorodé. Designérka má oblibu v mnoha stylech, a tak zvolila kompromis v podobě eklektického stylu. Důraz je kladen především na estetiku věci, barvu, materiál a detaily. Využité jsou palety jemných odstínů v kombinaci s průsvitnými materiály jako jsou zrcadla, nerezové povrchy a mosaz. Co se tradičních materiálů týká, zastoupeno je dřevo a terazzo, které bylo v době vzniku tohoto bytu velmi oblíbeným a módním materiálem, který se v poslední době opět posouvá do popředí hledáčků designérů. V interiéru je tento materiál zpracovaný nejen na podlaze, ale také na stěnách a přímo na nábytku. Nerez v leštěné i broušené formě příjemně kontrastuje s použitými tradičními materiály a celý prostor odlehčil. 

Velmi praktickým a čistě působícím řešením jsou skryté úložné prostory, které jsou téměř po celém obvodu bytu. Tato místa poté zdobí podsvícené ornamentální panely a konkrétní dekorace, ať už ty starožitné, nebo moderní.

Nepřehlédnutelnou dominantou bytu je lustr od Ronyho Plesla, který tvoří 24 skleněných tubusů, které hrají úžasnou hru se světlem.

Psali jsme také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu