ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Jaké jsou trendy obývacích pokojů. Máme pro vás tipy a inspirace

Jaké jsou trendy obývacích pokojů. Máme pro vás tipy a inspirace

Jaké jsou trendy obývacích pokojů. Máme pro vás tipy a inspirace
1. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: archiv

Každý má jiný styl a jiné potřeby, co se zařizování interiéru týká. Rozhodně se ale všichni shodneme, že v obývacím pokoji se odehrává veškeré dění. Je to srdce našeho domova a zároveň místnost, kterou si nejraději zdobíme a umisťujeme sem ty nejlepší designové kousky. Jaké jsou letos trendy v druhé polovině roku 2021?

Možná sami nevíte, jak centrální místnost interiéru správně zařídit, aby ladila se současnými trendy. Letos se zaměřte na přírodní materiály, originální kousky a umělecká díla.

 1. Květiny

Letos zažíváme velký vliv přírody na zařizování interiéru. V interiéru by neměly chybět květiny. Zejména kaktusy a sukulenty. Trendy jsou také větší listnaté rostliny dodávají pocit klidu a relaxace. Živé rostliny by měli být téměř všude, ať už na poličkách, na stěnách, v prostoru či zavěšené u stropu.

 2. Nábytek

Letos se můžete při zařizování vyřádit. Co se nábytku týká, designéři doporučují kombinovat pohovky, křesla a komody různorodých stylů, materiálů i barev. Vše by mělo být zařízeno v eklektickém stylu s nádechem vintage.  Dodáte tak obýváku větší život a probudíte vlastní kreativitu. Ideální je také pořídit si jeden velmi nápadný prvek. Například konferenční stolek, odvážné křeslo či netradiční taburet.

 3. Umění

Letos jsou v kurzu domácí galerie. Nemusí jít ale zrovna o drahá díla významných umělců. Stačí sáhnout po obrazech a dekoracích lokálních mladých umělců, dekorace z dalekých cest, čí vlastní tvorba. Tento trend vnese do domu zajímavou atmosféru. Pro takové kousky je pak vhodné zvolit honosné rámy, prosvícené police či speciální vitríny. Velmi v kurzu jsou i ležérně zařízené knihovny vyzařující uměleckou atmosféru.

4. Tapety

Opět se vracejí do módy tapety. Tentokrát ale ne jako plátno s opakujícími se vzory či drobné kytičky, ale ty panoramatické, které vám v místnosti nahradí obraz a dodají reálnou atmosféru lesa či jiné krajiny. Velmi trendy je kombinace se zelení.

5. Sofa v jídelním koutě

Velmi zajímavou novinkou, která v zařizování interiéru šplhá v žebříčku nahoru je sofa u jídelního stolu. Nejde rozhodně o žádnou novinku. Někteří z nás mohou takovou kombinaci pamatovat z návštěv u našich prababiček. Ideální je kombinace sofa a několika židlí. Jídelnímu koutu tato neobvyklá kombinace dodá originalitu a hravost.

 

Psali jsme také:

Skandinávský interiér je oblíbený pro svou čistotu a jednoduchost. Inspirujte se, jak si jej zařídit u vás doma

Zařiďte si interiér v souladu s wabi-sabi a dodejte tak vašemu domovu útulnost

BOHO styl vás ohromí svou otevřeností, kde neexistují hranice

Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou

Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui

Staňte se milovníky eklektického stylu

Přečkejte zimu v pohodlí, zařiďte si hygge interiér

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu