ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: jak zařídit obývací pokoj s kuchyní v malém prostoru

Inspirace: jak zařídit obývací pokoj s kuchyní v malém prostoru

Inspirace: jak zařídit obývací pokoj s kuchyní v malém prostoru
19. 8. 2019

Malé byty se mohou zdát z hlediska prostoru noční můrou. Opak je pravdou. I do malého prostoru se dá šikovně zakomponovat jak obývací pokoj, tak kuchyň, aniž by byt vypadal „přeplácaně.“  V posledních letech je propojení obývacího pokoje a kuchyňského koutu velmi oblíbené, tak proč se neinspirovat a neudělat si i z malého prostoru pohodlné místo k žití? Pojďme si ve zkratce říct, jak si zařídit kuchyňský kout v malém obývacím pokoji.

Prostor by měl obsahovat několik zón – což je nelehké zadání, když se často jedná o hru s centimetry.  Řešte proto místnost jako celek a myslete na to, že propojení kuchyně s obývacím pokojem je zároveň centrem, kde se bude rodina každý den setkávat. Vytvořte si půdorys, kde bude nábytek a další zařizovací předměty v reálném měřítku. Zjistíte tak, jestli se vám do prostoru vejde opravdu všechno, co v něm chcete. Každý prostor má své limity, s nimiž se musí počítat a ne všechno nakonec vyjde tak, jak byste si přáli.

Sáhněte po světlejších odstínech

Aby interiér vypadal pěkně, myslete také na soulad jednotlivých materiálů a jejich vzájemnou provázanost. Vhodné je použít stejné materiály na nábytek, kdy linka volně navazuje na obývací část a stává se například knihovnou nebo skříňkou na televizi. Styl obývacího pokoje a kuchyňského koutu by měl být jednotný. Při výběru kuchyňských spotřebičů sledujte jejich hlučnost v decibelech a volte multifunkční věci, které šetří místo.

V malém prostoru vždy sáhněte spíše po světlejších odstínech, protože tmavé barvy prostor opticky zmenšují. V multifunkčním obývacím pokoji je dobré využít efekt optického rozdělení místnosti jinou barvou stěny. Je totiž důležité mít oddělenou část, kde pracujete a kde relaxujete. Pokud si stále nevíte rady, jak propojit obývací pokoj s kuchyňským koutem, nechte si poradit od designéra či architekta. Malého prostoru se hlavně nebojte, dá se zařídit vkusně. 

Psali jsme také:

Inspirujte se: realizace kuchyně s atypickými spoji dveří

Bílé kuchyně: v čem tkví jejich oblíbenost?

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu