ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak pečovat o trávník v období sucha?

Jak pečovat o trávník v období sucha?

Jak pečovat o trávník v období sucha?
29. 7. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, Foto: Pixabay

Chceme se těšit z krásně upraveného a hlavně zeleného trávníku, ale ten nám v parném období spíše žloutne. Jak ho zachránit, jak a kdy o něj pečovat a jakým častým chybám se vyhnout?

Vypusťte přehnanou starost o trávník

Čím víc budete váš trávník hýčkat a opečovávat, tím hůř se bude pak vyrovnávat s extrémním počasím. Zapomeňte tedy na pravidelné zalévání. V rámci boje o vláhu pustí rostliny své kořeny hlouběji do půdy, což ocení ve chvíli, kdy budou vrchní půdní části vyprahlé od sluníčka. Rostlina i její kořeny buduou odolnější.

Sledujte teploměr i předpověď počasí

Trávník zalévejte nepravidelně a více. Čím méně trávu sečete, tím je potřeba méně vláhy. Trávu je dobré sekat pokud venkovní teplota nepřesáhne 26°C. Ideální je proto ráno nebo večer. V extrémně dlouhotrvajícím suchu totiž tráva přestává růst.

Nabruste stroje

Trávník je i během letního období ale třeba alespoň občas posekat. Určitě je dobré sekat jej na délku od 5 cm výš. Aby trávník po seči rychle regeneroval, je důležité mít dobře seřízenou sekačku s nabroušenými noži. V opačném případě totiž sekačka trávu neřeže, ale trhá a stébla pak zůstávají na koncích roztřepená.

Doporučujeme také:

Žlutý trávník v parném horku se dá zachránit!

Zahrady inspirace

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu