ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak zařídit dětský pokoj? Volte světlé barvy, vhod přijde rostoucí nábytek

Jak zařídit dětský pokoj? Volte světlé barvy, vhod přijde rostoucí nábytek

Jak zařídit dětský pokoj? Volte světlé barvy, vhod přijde rostoucí nábytek
17. 7. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Fotografie: Domestav

I menší pokojík se může proměnit v malé království, stačí si jen vše dobře rozvrhnout.  Místnost můžete třeba opticky zvětšit vhodným výběrem barev. Ušetřit také můžete výběrem takzvaně rostoucího nábytku. Fantazii zase naopak mohou podpořit designové a hravé kousky, které místnost promění v epicentrum dobrodružných her.

Na dětské pokoje se při zařizování domova občas zapomíná a řada rodičů vybavuje pokojík postupně až když se dítě narodí. Takovým případem je třeba maminka roční dcerky Aničky, společně s přítelem rekonstruují celý dům. Na dětský pokoj teprve dojde. „Dcera s námi spí v ložnici v postýlce, ale i přesto jsme začali s rekonstrukci jejího budoucího pokoje. Vybavení pokojíčku není levná záležitost, a tak ho zařizujme postupně. Prioritou jsou pro nás úložné prostory, které nám teď momentálně chybí,“ popsala Lucie.

Úplně opačně to naopak mají rodiče chlapce, který v příštím školním roce půjde do třetí třídy. S vybavováním začali ještě dřív, než se narodil. „Kupovali jsme kvalitnější nábytek, aby mu vydržel. Rovnou jsme volili i velkou postel, aby měl vše ve stejném stylu. Inspiraci jsme hledali povětšinou na internetu. Když šel syn do školy, tak jsme dokoupili jen stůl a pracovní židli, aby měl kde psát úkoly. Další předělání na pokoj pro puberťáka nás čeká za pár let,“ vypráví Martin s Lenkou.

Ustavičnému předělávání, stěhování a nakupování nábytku, ze kterého dítě odrůstá se dá vyklouznout poměrně snadno a elegantně. Oblíbený je totiž takzvaný rostoucí nábytek. A nemusí jít jen stoly nebo židle. Dneska s dítětem klidně vyroste i celá postel. „Je to v podstatě taková skládačka. Kdyby dítě z postýlky spadlo, tak se mu nic nestane a postupem času můžeme doplňovat zvyšující prvky a přizpůsobovat těm potřebám a věku dítěte. Kdyby přibyl sourozenec, tak se dá z té jedné postýlky vyskládat třeba patrová postel,“ popisuje Monika Pártlová z firmy Domestav, která se zabývá hlavně nábytkem z masivu. Ten má i nespornou výhodu v tom, že jeho hrany jsou vždy zaoblené.

Samozřejmostí je i vybrat správné typy barev, odborníci radí jít spíše do světlých pastelových tónů. Pokud jde o výrazné barvy, je lepší se jim věnovat spíše v doplňcích jako jsou knihy nebo drobný nábytek. Velká pestrobarevná stěna možná přijde rodičům šik, dětem se ale v takových pokojících často špatně spí. Proto není od věci si občas nechat poradit od odborníků.

Uvažujete o stylovém dětském pokojíku? Podívejte se pro inspiraci na toto video:

Variabilní dětské pokoje v pastelových barvách

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl