ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Kdo si hraje, nezlobí. Inspirujte se, jak dětem vytvořit domácí hernu

Kdo si hraje, nezlobí. Inspirujte se, jak dětem vytvořit domácí hernu

Kdo si hraje, nezlobí. Inspirujte se, jak dětem vytvořit domácí hernu
12. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik

Dětská herna se v poslední době stává stále častější součástí našich domovů. Především v této době, kdy je mnoho rodičů na home-office, je důležité, aby se ratolesti alespoň během dopoledne zabavily. Vytvořte proto doma dětem kreativní a zábavný prostor, poradíme vám, jak na to!

Dnes už houpačky, trampolíny a prolézačky nepatří jen do parků a zahrad. Můžou se stát i zábavnou součástí dětské herny. Pokud doma máte volný pokoj, rozhodně dejte dětem volnost, alespoň v této izolované době.

První velkou výhodou herny je to, že ji večer nemusíte uklízet. Dětem tak do druhého dne vydrží hrad ze stavebnice, rozložená autodráha nebo složitě postavený bunkr.

DOMEČKY

Děti se rádi schovávají a vytvářejí si svá království. V dětské herně by proto neměly chybět domečky. Oblíbené jsou například indiánská týpí nebo jakýkoliv jiný stan. Zajímavým řešením je pak postel s domečkem v jednom.

KREATIVITA

Kreativitu bychom měli v dětských činnostech podporovat. Nakupte jim malířské stojany, velká plátna, papíry, tabule či další jiné plochy na které se dá malovat.

Starší děti pak jistě ocení deskové hry, šipky, fotbálek, nebo obří člověče.

NÁBYTEK

Nábytku by v herně nemělo být moc, aby se děti snadno mohly pohybovat a měly dostatek prostoru. Když už nějaký nábytek do herny, tak spíše ten s velkým úložným prostorem a bezpečnými rohy. Nábytek by pak měl být pevně připevněn ke stěně.

V žádné herně by neměly chybět velké sedací polštáře a taburety.

TĚLOCVIK

Byt není hřiště, nicméně několik zajímavých věcí pro menší tělocvik neuškodí. V herně mohou být instalovány žebřiny, hrazda, kousek lezecké stěny, houpačka i lano na lezení.

Ne každý má možnost vyhradit samostatnou místnost určenou pouze pro hernu. Pokud nemáte přímo vymezený pokoj, zkuste prostor pod schody. Pokud má váš byt nebo dům velký otevřený obývací pokoj kombinovaný například s kuchyní nebo předsíní, může v něm být dostatek prostoru alespoň pro dobré hřiště nebo výtvarný koutek. Herna uspořádaná v části obývacího pokoje umožní rodičům nenápadně sledovat jejich děti.

Psali jsme také:

Jak zařídit dětský pokoj. Volte světlé barvy, vhod přijde rostoucí nábytek

Tip: Jak zařídit malý dětský pokoj v paneláku

Tipy, jak zařídit pokoj pro miminko

Inspirace: Jaké barvy zvolit do dětského pokoje

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu