ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tipy, jak zařídit pokoj pro miminko

Tipy, jak zařídit pokoj pro miminko

Tipy, jak zařídit pokoj pro miminko
28. 5. 2020 / Autor: Lucie Volfová

Snad nejhezčí událostí v životě je narození dítěte. A s tím je také spojeno první zařizování interiéru dětského pokoje, který je zcela odlišný než pokoj pro školáka. V rozhovoru s designérkou Lucií Volfovou ze společnosti Volfová Design jsme připravili rady a tipy, jak nejlépe vytvořit pokojíček pro miminko.

Jak ideálně zařídit pokoj pro miminko?

,,V pokojíčku pro miminko byste měli dbát především na to, aby bylo vše po ruce a vy jste nemuseli od miminka odbíhat. Přebalovací pult jako samostatný nábytek nebo si ho dočasně pořídit z komody . Na co myslete určitě, je dostatek úložných prostor. Některé přebalovací pulty mají spoustu úložných prostor anebo existují postýlky s přebalovacím pultem v jednom. Dbejte na stabilitu, snadnou údržbu a styl pokojíčku.

Úložný nábytek

Pokud investujete do kvality a nadčasovosti, nemusíte dlouhou dobu na pokojík v této miminkovské podobě sáhnout a on poroste s dítětem. Myslete víc dopředu, na začátku stačí opravdu postýlka a přebalovák, popřípadě i  spolu s vaničkou. Ale už v začátcích zařizování můžete myslet i na to, co do pokojíčku pořídíte časem, kdy Vaše děťátko poleze, bude potřebovat svůj vlastní prostor na hraní.

Už dopředu myslete na to, že budete u miminka před spaním sedávat, zpívat mu písničky před usínáním nebo později vyprávět pohádky. Vyberte si tedy vhodné křesílko pro Vás s jemným osvětlením, třeba dekorační lampou.

Jaké zvolit barvy, pokud si odmyslíme růžovou nebo modrou?

,,Nesmí chybět klidné a vlídné barvy. Miminko sice hodně spinká, ale příliš výrazné barvy a kombinace by ho zbytečně rozptylovaly. Nejvhodnější jsou neutrální odstíny zkombinované s těmi pastelovými a přírodními."

Jaké jsou vhodné dekorace do dětského pokojíčku pro miminko?

,,Pamatujte na to, že méně je mnohdy více. Já se snažím vždy pokoj rozzářit výběrem vhodné tapety, kterou ozdobím pouze jednu stěnu. Dnes se vyrábí různé barevné věšáky v pastelových barvách, na které zavěste plyšové dekorace v podobě malinkých panenek, soviček, různé látkové girlandy a vlaječky. Při výběru se držte barevné palety, ve které máte pokojíček zařízen.

Čemu věnovat pozornost při výběru postýlky?

,,Výběr postýlky by se měl podřídit především bezpečnosti a kvalitě a samozřejmě i výběru vhodné matrace. Pokud máte pokojíček zařízený v určitém stylu, vybírejte i postýlku tak, aby odpovídala celkovému vyznění pokojíčku a svým vzhledem ho doplnila. Standardní rozměr dětské postýlky je 120×60 cm, měla by mít stabilní konstrukci a měla by být natřená zdravotně nezávadnými barvami. Pokud chcete postýlku vyřešit na hodně dlouho, vyberte si tu rostoucí, která může sloužit od prvních měsíců až do puberty."

Nějaké tipy, vychytávky, co by nemělo v pokojíčku pro miminko chybět?

,,Za mě jsou to rozhodně nebesa! Nad každou postýlku je dávám, nejen že pokojíček vypadá útulně, ale pro miminko je to jakýsi větší pocit bezpečí. Nebesa navíc můžete využívat pár let, kdy postýlku vystřídá klasická postel. Vytvoří se tak místo, kam si Vaše dítě rádo zaleze a bude mít svoje zázemí, svůj prostor."

Podívejte se také: Dětský pokoj inspirace

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu