ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tip: Jak zařídit malý dětský pokoj v paneláku

Tip: Jak zařídit malý dětský pokoj v paneláku

Tip: Jak zařídit malý dětský pokoj v paneláku
18. 5. 2020 / Autor: Lucie Volfová, Foto: Volfová design

Zařídit malý pokojíček v panelovém bytě nemusí být žádný problém. Chce to jen vše dobře promyslet a naplánovat. Malý byt sice znamená větší starosti při zařizování, ale rozhodně vás neodsuzuje k tomu, abyste si nemohli zařídit interiér stylově a prakticky. Stačí se jen inspirovat triky designérů. Pojďte se v rozhovorou s designérkou Lucií Volfovou ze společnosti Volfová design podívat, jak lze zařídit malý dětský pokoj v paneláku a ušetřit prostor.

Jak ideálně zařídit malý dětský pokoj v paneláku?

,,Vsaďte na krásu i praktičnost minimalismu.

Dostat vysněný styl do malého pokojíčku je mnohdy nadlidský výkon. Ještě navíc, když máte více dětí. I ty nejkrásnější kusy nábytku si vždy ukrojí z místa na hraní. Proto často vítězí úspora prostoru nad estetikou. Udělejte z nevýhod malého prostoru přednost díky promyšleným kusům nábytku.

Na místě jsou postele s přistýlkou nebo rozkládací postele, které přes den nezabírají místo a v noci se promění v praktické dvoulůžko. Pokud mate vysoké stropy, nejúspornější jsou patrové postele. Ať už zvolíte jakýkoliv kus nábytku, pamatujte, že malým prostorům svědčí méně nábytku ve světlejších odstínech. Pocitově tak pokojíček rozjasníte a přidáte mu tím na útulnosti."

Můj tip: Bohužel někdy se do pokoje ani nevejde skříň, zkuste najít místo pro oblečení dětí někde jinde v bytě a v pokojíčku jim nechte místo na spaní a hraní.

Na co je důležité se při návrhu malého dětského pokoje zaměřit?

,,Pokud jste v panelákovém bytě, kde často bývají pokoje ve tvaru nudle, využijte prostor na jeho šířku a umístěte pod okno postel. Zbyvající část místnosti zaplňte pracovním koutem, místem na hraní nebo menšími úložnými prostory. Nezapomeňte na zdi. Police, menší skříňky nebo minimálně háčky na zeď můžou také pomoct v tom, aby se ušetřilo místo na zemi. Využijte také prostor těsně nad dveřmi.

Pokud využijete patrové postele, vyberte takové, které mají ve schůdcích zabudovaný úložný prostor, třeba na hračky a pod postelí vytvořte dětem místo na hraní či práci. Na jednom místě budou dva v jednom – hrací i odpočinková zóna."

Jaký zvolit nábytek?

,,Z vlastní zkušenosti se vyplatí zainvestovat do multifunkčního, rostoucího nábytku. S přibývajícím věkem dítěte se mění jeho požadavky na jeho království a vyplatí se Vám držet tak krok s jedním kusem nábytku, který můžete postupně napojovat a obměňovat dle potřeb dítěte. Prvotní investice je sice větší, ale mnohdy takové postele, kde pouze dokupujete a měníte komponenty vydrží až do puberty.

Multifunkční nábytek je také prioritou. Nebojte se dřevěného masivu bez dýhy, i kdyby to měly být jen nábytkové nožky z masivu. Tyto dřevěné detaily v kombinaci s bílou působí přírodním dojmem! Na dětském nábytku ve skandinávském stylu vynikne nejlépe jednoduchost."

Jaké jsou aktuální trendy v zařizování dětského pokoje?

,,Styl v dětském bydlení se nijak zvlášť nemění. Stále se drží skandinávský styl a následují ho provence a vintage. Všechny tyto styly spojuje harmonie, elegance a světlé barvy, které v dětech vzbuzují příjemné pocity. Nordic styl - jak se skandinávskému stylu přezdívá - je sice postaven na bílé, která rozjasňuje, ale patří k němu také pastelové barvy. Tyto barvy klidně použijte pro výmalbu dětského pokoje, popřípadě tapetu, která může být jen na jedné zdi …tyto barvy ale take krásně vypadají i na vybavení interiéru."

Můj tip: Nábytek v barvě „nude“ zkombinujete téměř se všemi barvami a proto výborně splňuje požadavky na pokojík v minimalistickém stylu.

,,Gravírované vzory a struktury na dřevěném povrchu dětského nábytku. Víceúčelový nábytek, který kromě své hlavní funkce (např. spaní) poskytne i něco navíc.

Nástěnné koberečky nebo koberce s prvky, které jsou příjemné na dotek (třásničky, vystouplé nášivky). V neposlední řadě jsou to motivy exotických zvířat, gigantické vzory květin nebo roztomilé hlavy plyšových zvířátek na stěně."

Podívejte se také: Dětský pokoj inspirace

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu