ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Je tady jaro a sním i jarní restart, dopřejte očistu vašemu interiéru

Je tady jaro a sním i jarní restart, dopřejte očistu vašemu interiéru

Je tady jaro a sním i jarní restart, dopřejte očistu vašemu interiéru
20. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik
#interier #rady #marie kondo
další
skrýt

S jarem přichází nová energie, objevují se veselé barvy a celková nálada začíná být optimistická. To platí nejen pro duši, ale i váš interiér. Poradíme vám několik univerzálních tipů, jak okoukaný byt oživit, udělat si místo v šatníku a nechat tak proniknout svěžest jara do vaší domácnosti.

Svěží šmrnc vaší domácnosti dodají nové textilie. Pořiďte nové povlaky na gauč, polštáře, povlečení, záclony či závěsy. Nový život vaší domácnosti vdechne určitě i zajímavý kusový koberec. Zvolte si jednu výraznou barvu textilie a pak už jen zbytek laďte tón v tónu. Nevíte si rady s barvami, podívejte se jaké palety jsou letos v kurzu. ZDE

Pokud máte k dispozici malý prostor, můžete vyzkoušet pár drobných fíglů. Vycházejte z trendu minimalismu. Příliš mnoho dekorací, obrázků či dokonce kousků nábytku zmenšuje prostor. Proto se těch nepotřebných lapačů prachu zbavte. Udělejte u sebe doma selekci různých doplňků a drobného nábytku. Ponechte si jen základní, nejdůležitější kousky.

Refresh vaší domácnosti dají jistě nové tapety nebo jednoduše vymalujte. Přidejte do místnosti velké zrcadlo. Jeho pozitivem je, že odráží světlo a rozšiřuje místnost, protože vytváří iluzi, že je o něco větší.

Dámy jistě dají za pravdu, že ten největší pořádek je potřeba si udělat z jara v šatníku a trochu to tam provětrat. Už jste slyšeli o Marii Kondo? Přezdívá se jí uklízecí guru. Jejím posláním je hledat věci, co nás dělají šťastnými, a zbavovat se těch ostatních. Pročištěným domem to začíná, ale nejdůležitější je, aby se tím pročistila i vaše mysl.

KonMari metoda

Hlavní podstata spočívá ve vytřídění věcí, které vám nepřinášejí radost a v organizaci věcí podle kategorií. U každé věci, kterou vezmete při třídění do ruky si položíte otázku: „Přináší mi ta věc radost?“ Pokud ano, ponechejte si jí, pokud odpověď zní ne, někomu ji darujte nebo ji prostě vyhoďte. Test radosti je jedním z klíčů k trvale uklizené domácnosti. Tato metoda se týká třídění celé domácnosti, ale nejvíc práce je vždy s oblečením. Podle Marie Kondo zabírá mnoho prostoru a je s ním spojeno méně emocí.

Začněte čistku těmi věcmi, které nosíte nejblíže k tělu: spodní prádlo, trika a další. U každé věci se ptejte, zda vám přináší radost. Pokud ne, hned s ní pryč. Až budete mít hotovo, začněte oblečení organizovat. Všechno musí mít svoji přihrádku. Na youtube najdete mnoho videí, kde tvůrkyně KonMari metody ukazují, jak si uspořádat svůj šatník. Kondo je zarytým odpůrcem skládání věcí do komínků. Tvrdí, že nejpřehlednější způsob je skládat věci na stojato a pokládat je vedle sebe. Díky tomu získáte dokonalý přehled o tom, co máte, a oblečení se vám při vytahování nerozhází. V podobném duchu pak pokračujte v knihovně, kuchyni a jako poslední se vrhněte na fotografie a suvenýry.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu