ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Kamenné koberce díky svým vlastnostem jsou praktické a designové řešení pro vaší domácnost

Kamenné koberce díky svým vlastnostem jsou praktické a designové řešení pro vaší domácnost

Kamenné koberce díky svým vlastnostem jsou praktické a designové řešení pro vaší domácnost
20. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: TOPSTONE

Kamenné koberce známe spíše jako podlahu na zahradách. Jejich vlastnosti mají ovšem několik výhod, díky kterým se hodí i do interiérů, kde navíc vytvoří designový povrch. Vaše místnosti oživí a dodají jim nezaměnitelný šmrnc.

Kamínková podlaha se pyšní vysokou kvalitou, certifikací, je zdravotně nezávadná a snadno se udržuje. Navíc má antialergenní vlastnosti, protiskluzovost, dobrou tepelnou vodivost a také tlumení hluku. Takový povrch se hodí do všech místností a můžete ho použít i na stěnu.

Například firma TOPSTONE vám umí vytvořit kamenný koberec, který lze aplikovat na chodby, do sklepů a vstupních hal, skvěle se hodí do všech obývacích pokojů, koupelen, garáží či na schodiště.

„Výhodou těchto povrchů je, že se navíc dají aplikovat na stěnu, výborné je umístění za kuchyňskou linkou, jako šatní stěna či dekorační stěna za televizí na zdi. Své místo ale najdou také na terasách či balkonech,“ uvedl Pavel Jurga, technik společnosti TOPSTONE.

Na výběr je řada barevných kombinací a odstínů, ze kterých si vyberou i nejnáročnější zákazníci. Kamínky lze totiž mezi sebou míchat, a to jak z hlediska barvy, tak frakce. Jako pojivo se používá čirý EpoStone Clear, který podtrhuje vizuální stránku každého designu podlahy. Pro dosažení UV stability je v místnosti s francouzskými okny vhodné pojivo PolyaStone. Epoxidová pryskyřice certifikovaná atestem zdravotní nezávadnosti je vhodným izolátorem, který pohlcuje vibrace, zvukové vlny a tím i kročejový hluk.

„Zákazníkům také nabízíme v řadě pojiv, kterými jsou PurStone, PureStone One a PolyaStone. Všechny vynikají UV stabilitou. Toto pojivo dokonale zajistí zachování barvy a stability povrchu, certifikovaná je celá směs pryskyřice a tvrdidla,“ doplnil Jurga.

Pokud se jak do novostavby nebo pro rekonstrukci rozhodnete pro kamínkový koberec, není nutné podklad jakkoliv zvukově izolovat. Navíc díky své struktuře je povrch antialergenní a velmi snadno se udržuje. Na úklid můžete využít i parní čistič. Takže majitelé domácích mazlíčků mají jistotu čisté domácnosti.

Pokud se vám tento povrch zdá na první pohled chladný, jste na omylu, kamenný koberec překvapivě nechladí. Navíc se pyšní vynikající akumulací a přenosem tepla, proto je ideální pro podlahové topení. Tuto vlastnost také ocení ti, kteří rádi chodí takzvaně naboso.

Kamenné koberce kombinují výhody všech typů podlah.

Psali jsme také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu