ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Muži versus ženy: Víte, v čem se liší jejich interiéry?

Muži versus ženy: Víte, v čem se liší jejich interiéry?

Muži versus ženy: Víte, v čem se liší jejich interiéry?
29. 1. 2019

Ve většině případů mají ženy o svém bydlení jiné představy než muži. Při společném zařizování to zpravidla dopadá tak, že žena zařídí interiér domova a na muži je rozhodování o technickém zázemí a manuální práce spojené s instalací zvoleného vybavení.

Najdou se ovšem i lidé, kteří věnují svůj čas kariéře, volné chvíle tráví s přáteli, avšak bydlí sami. Jak se od sebe tedy liší dámský a pánský interiér těchto tzv. singles? :)

Ženy jsou více romantické než muži, a to se odráží i ve vzhledu a atmosféře bytů... Rády se obklopují pastelovými barvami. Nejraději mají bílou, šedou a růžovou, ale sáhnou také po černé nebo zlaté. Potrpí si také na pěkné dekorace.

Ženy obecně preferují praktické kuchyně, které jsou zároveň útulné. Přednost mají kuchyně s barovým pultem. V koupelně je jasně znát, že koupel rovná se relaxace. A k takové relaxaci ženy rády využívají větší vanu. V obývacím pokoji často najdete kromě televize i knihovnu. V ložnici mají ženy většinou jen jednu postel a ušetřené místo věnují pohodlnému křeslu s kosmetickým stolkem, který je nedílnou součástí denního využití.

Zato pánská domácnost si žádá nejen důraz na technologie a high-end techniku, ale také odlišnou barevnost, materiály i funkčnost. Pánskému interiéru velmi často vévodí velká, pohodlná kožená sedačka a nadměrná televizní obrazovka. Upřednostňují spíše industriální styl. Dekorace v pánském interiéru většinou vypovídají o jeho koníčcích. Ať už se jedná o fotbal, filmového hrdinu nebo trofeje z golfových turnajů. Z barev většinou muži volí černou a hnědou. Jejich výhodou je, že nepůsobí zženštile a navíc na nich není tolik vidět špína.

Ve fotogalerii níže jsme pro vás připravili několik fotek mužského i ženského interiéru. Ale sama za sebe musím říct, že bych leckdy sáhla i po designově zařízeném pánském interiéru. :)

Autor: Lucie Kratochvílová, TVbydleni.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu