ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Obec Statenice u Prahy se rozroste a nabídne místním novou občanskou vybavenost

Obec Statenice u Prahy se rozroste a nabídne místním novou občanskou vybavenost

Obec Statenice u Prahy se rozroste a nabídne místním novou občanskou vybavenost
5. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Horizon

V obci na Praze-západ vyroste nové rezidenční bydlení. To postupně nabídne více než 500 rodinných domů a bytů. Celkově projekt Aura – Bydlení Statenice developerské skupiny Horizon přispěje k posílení místní občanské vybavenosti.

"Jsem velmi rád, že se nám podařilo získat projekt Aura, rozšířit tak naše portfolio a nabídnout alternativu k bydlení v hlavním městě. Celkem plánujeme vystavět přes 500 bytových jednotek v rodinných a bytových domech. Součástí projektu jsou také maloobchodní jednotky a na sousedním pozemku je naplánován supermarket. Chceme, aby s naším projektem do Statenic přišlo také více služeb, než které jsou k dispozici nyní," říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon.

Projekt bude vznikat ve dvou hlavních etapách. V první fázi vyroste 79 dvojdomů a vil s nadprůměrně rozlehlými zahradami. Druhá fáze bude zahrnovat byty v dispozicích 1+kk až 5+kk, řadové domy a komerční prostory. Zahájení výstavby první etapy projektu Aura, která již má platné územní rozhodnutí, je naplánováno na letošní podzim. Stavba by měla trvat dva a půl roku.

Součástí projektu bude také výstavba ploch určených pro maloobchod a provoz služeb. „Na projektu spolupracujeme s původním majitelem pozemku, skupinou Manghi Group, jež vyznává stejné hodnoty jako my a má se i nadále zájem aktivně podílet na rozvoji kvality života ve Statenicích. Se zástupcem společnosti, Danilem Manghim, plánujeme podpořit výstavbu čističky odpadních vod a rádi bychom obci darovali pozemek s plochou 5 500 metrů čtverečních pro potenciální výstavbu základní školy,“ říká Yishay Furman.

Statenice, obec nacházející se ve Středočeském kraji pouze 11 kilometrů od centra hlavního města, leží v údolí Únětického potoka. Svou polohou nabízí skvělé vyžití pro rodiny s dětmi i všechny, kdo hledají klidné zázemí s dobrou dostupností do města. „Ceny rezidenčních nemovitostí v Praze neustále stoupají, a právě obce v okolí hlavního města nabízejí skvělou příležitost pro výstavbu a pořízení kvalitního bydlení za přijatelnou cenu. Tento projekt bereme jako možnost alespoň částečně odpovědět na vysokou poptávku po bytových jednotkách v Praze, jíž nabídka nestačí uspokojovat,“ doplňuje Yishay Furman.

Developerská skupina Horizon v současné době realizuje také projekty Rezidence Modřanka, Čámovka, Kay River Lofts a Zahálka, v průběhu letošního roku plánuje mít ve výstavbě postupně více než 1 000 bytových jednotek.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu