ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rady a tipy: Jak si doma udělat své vlastní fitness

Rady a tipy: Jak si doma udělat své vlastní fitness

Rady a tipy: Jak si doma udělat své vlastní fitness
5. 2. 2019

Mít doma vlastní tělocvičnu není v dnešní době pro většinu lidí samozřejmostí. Ale při modernizaci domu nebo výstavbě lze o fitness uvažovat.

Domácí posilovna má řadu výhod, přestože na začátku to bude značná investice. Ta se ale vrátí v různé podobě, ať už jde o finance, které ušetříte za vstup do fitness nebo úspora času, který byste jinak trávili na cestě do posilovny.

Místnost, kterou si pro domácí fitness zvolíte, by měla být vzdušná a světlá. Posilovnu je nejlepší umístit do samostatné místnosti, kterou je možné pravidelně odvětrávat. Pokud budete mít k dispozici pouze malou místnost s nízkým stropem, kde není možné větrat, tak to můžete vyřešit instalací vhodné klimatizace.

Nejzásadnější je výběr podlahy. Ta by měla být z odolného materiálu, který můžete snadno udržovat. Ideální je dřevo, PVC nebo třeba laminát. Pokud nechcete, aby se podlaha jakkoliv poškodila, je nutné jí chránit pomocí speciálních podložek, jež podlahu chrání nejen proti škrábancům, ale tlumí i případné nárazy.

Pro osvětlení místnosti je ideální přirozené světlo vcházející do interiéru dostatečně velkým oknem. Umělé osvětlení je nejlepší celoplošné, bodová světla by mohla rušit a znepříjemňova cvičení. 

A nezapomeňte samozřejmě na velké zrcadlo, ať vidíte váš osobní fitness progress! :)

Autor: Lucie Kratochvílová, TVbydelní.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu