ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Vláda promine sankce a posune termíny pro daňové přiznání

Vláda promine sankce a posune termíny pro daňové přiznání

Vláda promine sankce a posune termíny pro daňové přiznání
23. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, tisk. z. Termín pro daňová přiznání se posune
#daň #daňové úlevy #čtk
další
skrýt

V souvislosti se zmírněním dopadů pandemie COVID-19, byl vládou České republiky schválen tzv. stabilizační a liberační balíček, který by měl firemní a podnikatelské sféře pomoci vyrovnat se s dopady epidemie. Zároveň vláda také schválila možnosti bezúročných půjček v rámci programu ČMZRB – úvěr COVID.

Jedná se o několik úlev najednou. Jednou z nich je například plošné prominutí pokuty za pozdní podání přiznání dani z příjmu fyzických osob a právnických osob a úroku z prodlení do 1. července 2020. Promíjí se i pokuty za opožděné tvrzení daně ve všech případech, kdy daňový subjekt individuálně požádá o prominutí úroku z prodlení nebo o posečkání či splátkování daně. 

Bezúroční půjčka v rámci programu ČMZRB – úvěr COVID

Současně s výše uvedeným vláda schválila možnosti čerpání bezúročných půjček v rámci nového programu Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) – úvěr COVID. Bezúročné půjčky jsou určené zejména živnostníkům a malým a středním podnikům, jejichž ekonomické aktivity jsou omezené v důsledku výskytu koronaviru. Úvěr je určen zejména na pořízení drobného hmotného a nehmotného majetku, pořízení a financování zásob či další provozní výdaje.

Program Expanze

Další možností je využití programu Expanze, ve kterém je možné získat bezúročný úvěr až do výše 45 mil. Kč, či získat ze strany ČMZRB záruky na provoz a investice z programu Záruka. Legislativa také umožňuje požádat stát o náhradu škody vyplývající z přijatých opatření. Případnou žádost je potřeba podat do 6 měsíců od vzniku škody, kterou je pak nutné prokázat.

Spuštění 3. a 4. vlny EET

Spuštění 3. a 4. vlny EET je naplánováno na 1. května 2020 a ze zákona jej nelze odložit. Ovšem i v tomto případě budou platit pro podnikatele určité úlevy. Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že po dobu tří měsíců od spuštění 3. a 4. vlny nebudou ukládány žádné sankce. Poplatníci se tak nemusí bát, že by byli sankcionováni, když si nestihnou vyzvednout autentizační údaje nebo že by byli pokutování kvůli tomu, že si nestihnou zavést povinnosti vyplývající ze 3. a 4. vlny EET. 

Přečtěte si také:

Radní Prahy 1 odloží podnikatelům nájem za nebytové prostory

V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku

Přečtěte si na TVarchitect.com:

Vláda schválila stabilizační balíček a daňové úlevy pro osoby zasažené koronavirem

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu