ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Domácí tělocvična je aktuálním trendem, zařiďte si ji doma i vy

Domácí tělocvična je aktuálním trendem, zařiďte si ji doma i vy

Domácí tělocvična je aktuálním trendem, zařiďte si ji doma i vy
16. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Quick-Step

Místnosti určené pro domácí cvičení jsou již nějakou dobu populární, a pandemie tento trend ještě podpořila. Fitness a jógová studia proto začal nahrazovat náš vlastní domov.  Také tyto prostory se dají zařídit po vzoru moderních interiérových trendů s estetickými prvky. Spolu s posilovacími stroji a podložkami na jógu se zde totiž objevují i relaxační lehátka, atmosférické osvětlení, květiny, a dokonce i krby.

Domácí tělocvičny často fungují jako multifunkční místnosti, které slouží nejen k intenzivním jízdám na rotopedu nebo zenovým okamžikům na jógamatce, ale jsou také prostorem, kde si chceme jen tak sednout a odpočívat. Zkuste sáhnout po přírodních materiálech. Stejně tak přítomnost květin má pozitivní vliv a vnáší do našich domovů léčivou sílu přírody

Tento prostor také vyžaduje velmi specifickou podlahu. Ta by měla být příjemná na dotek, neboť většinu času v tělocvičně trávíme na zemi. Měla by být také odolná vůči nárazu.

Příkladem může být Alpha Vinyl od Quick Stepu. Jeho ochranná svrchní vrstva a silné jádro uvnitř prken podlahu chrání před škrábanci a dopadem těžkých předmětů, jako jsou cvičící závaží. Povrch podlahy je současně teplý a příjemný na dotek. Vinyl navíc pohlcuje zvuk, a podporuje tak uklidňující charakter místnosti. Navíc při výběru dekoru máte několik možností, a to od vzhledu odpovídající dřevu po design podobající se kameni.

Podívejte se také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu