ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak vypadá byt podle posledních trendů?

Jak vypadá byt podle posledních trendů?

Jak vypadá byt podle posledních trendů?
27. 2. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#design #džungle #čtk
další
skrýt

Jedním ze současných trendů v bytových interiérech je džungle. Přírodní prostředí navozují různé vzory potahů, nábytek z přírodních materiálů, jako je dřevo, a také květiny. Podle bytové designérky Ivy Bastlové jde o trend, který reprezentuje šetrný vztah k přírodě, protože dřevo je materiál trvanlivý a recyklovatelný. 

Dřevo je tím základním, co interiér ve stylu džungle potřebuje. Designérka Bastlová na brněnském veletrhu Mobitex připravila vzorový interiér. Spolu s postelí a komodou zakomponovala Bastlová do ukázkového bytu také kuchyňský stůl z masivu, dřevěný konferenční stolek, stoličky, kuchyňskou linku a dokonce vybavení koupelny, tedy dřevěnou vanu i umyvadlo.

"Dřevo je velmi nadčasové a při dobré péči velmi trvanlivé, takže není potřeba výrobky častěji nahrazovat novými. Navíc lze opravit různé škrábance zabroušením a nalakováním. Mnozí lidé mají také rádi patinu, která vzniká třeba na kuchyňské desce, tedy různé škrábance, které vznikají při pravidelném vaření," řekla Bastlová.

Designérka nezapomněla podotknout, že kuchyňská linka ze dřeva je výrazně dražší než z běžného lamina a není pro každého. "Ovšem pro lidi, kteří mají rádi přírodní materiály, jde o dobrou investici," podotkla designérka.

Stoly, stolky a stoličky vybrala takové, které pracují s přirozenými vadami dřeva a nejsou symetricky řezané. Dřevěné vybavení koupelny už je podle ní spíše pro vyslovené "fajnšmekry" a bohatší klientelu. "Je samozřejmé, že o takové vybavení je potřeba se mnohem více starat než o běžné," řekla Bastlová.

Běžné jsou podle ní v českých domácnostech květiny. "Ukazujeme možnosti těm, kteří nemají místo na velké květináče. Máme tu květináče zavěšené na zdi i volně zavěšené," uvedla designérka. Zmínila, že díky zavlažovacím systémům už není nutné tak pravidelné zalévání jako v minulosti. "Podle mého názoru lidé mají květiny doma často, na balkonech také mají téměř malé zahrádky. Obecně Češi rádi pěstují. Květiny nejsou jen hezké, ale také čistí vzduch a vytvářejí lepší akustiku hlavně ve větších prostorech," dodala Bastlová.

Psali jsme také:

Přírodní styl bydlení: Když domu vládne dřevo a zeleň!

Rady a tipy: Jak si doma udělat své vlastní fitness

Muži versus ženy: Víte, v čem se liší jejich interiéry?

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu